Night Driver Arcade

nd_startCzy jesteś fanem jazdy późnym wieczorem, gdy cały świat zalewa ciemność, a jedynie na horyzoncie resztki słonecznej poświaty oddzielają ziemię od nieboskłonu? Cały świat wtedy wygląda inaczej – monotonię jazdy przerywają tylko smugi świateł mijanych samochodów i słupków wyznaczających drogę…

Jeżeli kręci Cię taka jazda spróbuj swoich sił w Night Driver – gdzie będziesz zdany tylko na siebie i na zręczność swoich rąk.

Night Driver to gra, która pierwotnie powstała w wersji na automaty – dzięki konwersji możemy poznać przyjemność gry także na naszych ośmiobitowych maszynach.

Nie jest to gra łatwa – cała przyjemność grania kryje się w tym, jak utrzymać się na wąskim pasie drogi uzyskując jak największą szybkość. Nie licz na wspomaganie – jak na klasyka przystało, dostajesz do dyspozycji jedynie pedał gazu i ręczną skrzynię biegów (dobrze, że sprzęgło jest automatyczne 😉 ) – każde zahaczenie o słupek pobocza oznacza jedno – zaczynasz rozpędzać się od zera.

nd_mup

W wersji pod VBXE ujrzysz także sylwetkę samochodu (prawie jak na automatach, gdzie samochód był naklejony na ekran automatu) – co bardzo pomaga przy prowadzeniu auta.

Sterowanie
FIRE – gaz,
JOY0_UP – wyższy bieg,
JOY0_DOWN – niższy bieg,
JOY0-LEFT/RIGHT – kierowanie pojazdem,
SELECT – zmiana kontrolera Joystick/Paddle0 kierownica + Joy skrzynia biegów,
OPTION – zmiana trasy (NOVICE/PRO/EXPERT)

Ciekawostki
# Wersja gry dla karty VBXE działa również na standardowym Atari, nie wyświetla jednak samochodu,
# Pierwsza gra wspierająca kartę VBXE
# dyskusja o grze

Credits
Sound: Miker
Grafika: Kaz
Data: 12 / 2008

Download
Gra
Gra dla VBXE