The Nutty Professor

nutty_startNutty.. Nutty… skąd ja to znam? Pierwsze moje zetknięcie z tą grą i… szok: OMG! O co tu biega ? No i okazuje się, że tu – na ekranie – biega sobie mała kropka, druga: migająca kropka i parę dużych. Karmimy się oczywiście migającymi kropkami, które pojawiają się losowo na ekranie przecinając tor ruchu z pozostałymi „kropami” (które oczywiście powodują „niestrawność”).

Profesor Nutty – jeśli nadal nie kojarzysz, skąd znasz tą nazwę, to naprowadzę Cię (mnie naprowadził XXL – od razu wtedy gra stała się bardziej zrozumiała): „Gruby i Chudszy” – wspaniała komedia (z niezastąpionym Eddiem Murphy’m w kilku rolach) miała w języku angielskim nazwę właśnie „Nutty Professor”.

Gra nawiązuje do rozstrzygającej (dla profesora Klumpa) sceny, gdy jego „chude ja” na przyjęciu chce przejąć nad nim władzę – gdyby film miał alternatywne zakończenie, to właśnie nasza „kropa” grała by w nim główną rolę – jedyny sposób, by wygrać, to ciągle korzystać z serum odchudzającego.

Na koniec powiem jeszcze, że gra kończy się po trzech minutach, gdy zegar pokaże 00:00:00 „ja” Profesora Klumpa zginie i zastąpi go Buddy Love. Jeżeli jesteś na tyle zwinny aby przez trzy minuty utrzymać się w ciele Buddego Love zanim skończy się działanie serum – to wygrana gracza okazuje się przegrana głównego bohatera filmu…

Sterowanie
Joystick w porcie 0

Ciekawostki
# Gra znajduje się również w pakiecie Unity Games Sikora
# Dyskusja o grze

Credits
Muzyka: Miker
Data: 12 / 2009

Download
Gra